centralnie

2017-11-25 18:24
w garażu wyższa niż pod nim bo rozgrzany samochód wychładza sie kilka godzin uwalniając cześć ciepła do garażu ... rano przez ostatnie dni po 6:00 w garażu jak i na termometrze w samochodzie wewnątrz tylko +11*C ...zew. ~ +2*C efekt opisu wczesniej nieszczelności bramy garażowej itp.
Poczekajmy co sie bedzie działo po dłuższych upałach pod garażem, pewnie wzrośnie zobaczymy do iluNie chodzi o nośnik a koszty ogrzewania. Tylko ktos kto chce manipulować danymi podaje koszt nośnika, podaje sprawność kotłowni jako sprawność systemu! Mało tu takich? 
Pan zobaczy - mamy dwa systemy ogrzewania - kable grzewcze z termostatami w każdym pomieszczeniu i zasobnik z grzałką zasilający podłogówkę hydrauliczną - Cena nośnika taka sama a koszty ogrzewania i komfort różne. Ogrzewanie centralne ( pośrednie ) zawsze potrzebuje więcej kWh na wykonanie tego samego co niecentralne. A dlaczego nie porównywac kabelków z termostatami z podłogówką wodna z termostatami, po co taka manipulacja?
Prosze podac wyniki pomiarów budynku w którym jest zainstalowana podłogówka wodna z termostatami i kable z tymi samymi termostatami.
Oczywiscie jednoczesnie takie systemy pracowac nie mogą ale trzeba aby wyniki pomiarów były wiarygodne, podzielic to na sezony grzewcze, czyli w jednym sezonie podłogówka wodna w drugim kable i tak na przemian.
Ma Pan takie wyniki pomiarów, nie musi Pan podawac lokalizacji takiego budynku, Pan poda tylko suche wyniki, wtedy ocenimy.
Porównywanie zuzyc w budynkach podobnych prowadzi do www błednych i zafałszowanych wniosków, czym Pan zdaje sie w ogole nie przejmować, zeby udowodnic swoje twierdzenia. Oczywiscie zgadzam sie z tym ze sterowanie kablami jest badziej precyzyjne o sterowania siłownikami, ale szacuje róznica zuzyc nie powinna przekroczyc 1 max 2%. Wydaje mi sie ze Pan mysli o róznicy duzo, duzo wiekszej.
Co oznacza komfort dla Pana w podłogówce wodnej termostatami? Poniewaz mam okazje obserwowac kilka takich układów i rozmawiac z inwestorami na temat działania takiego układu regulacji to zapewniam ze wahania ok ,2-0,3 oC nie zmniejszają tego komfortu.
Betonowa płyta garazu ma 12cm chudziaka +7cm wylewki razem ~ 19cm bez izolacji do gruntu. Na wykresie odczyty z dnia dzisiejszego godz 20:00 aktualna zew. +2,5*C